SEVEn

Nové modely energetických služeb v Evropě

Termín semináře / konference:    2.3.2023 14:00

Přední odborníci z celého světa zahájili ve dnech 2. a 3. března Světový summit o chytrých utilitách. Tento hybridní summit se zaměřil na nejnovější transformace v oblasti řízení veřejných služeb, udržitelné strategie pro úspěšné řízení různých systémů veřejných služeb, dosažení čistých nulových emisí a další důležitá témata.

Na akci se sešli špičkoví odborníci na energetiku, vodárenství a plynárenství, kteří se zapojili do diskusí o hlavních výzvách a osvědčených postupech v oblasti zavádění chytrých měřidel, rozvoje průmyslového internetu věcí, aplikací umělé inteligence a cloudu, řízení obnovitelných zdrojů a rozvoje infrastruktury. Zúčastnili se jí přední odborníci světových značek, kteří se podělili o své zkušenosti a praktické případové studie týkající se vytváření chytřejších a čistších řešení a infrastruktury v oblasti veřejných služeb pro budoucí generace.

Součástí Summitu bylo rovněž představení mezinárodního projektu BungEES. Celkovým cílem projektu je vyvinout nové energetické služby integrující obnovitelné zdroje energie, energetickou účinnost a flexibilitu poptávky a vyvinout inovativní řešení financování a odměňování. Zvláštní pozornost je věnována identifikaci tržních, regulačních a jiných překážek pro integrované služby energetické účinnosti, které zahrnují obnovitelnou energii a flexibilitu poptávky.

Jedním z partnerů projektu je společnost SEVEn, která vede část projektu zaměřenou na vývoj koncepce služeb v oblasti energetické účinnosti (EES) a inovaci modelu služby, která je základem integrovaného balíčku inteligentních služeb EES.

Video: WORLD SMART UTILITIES SUMMIT, day 1, Antonio Colino, Plenitude Iberia - YouTube