SEVEn

Projekt CraftEdu prezentován na Stavbě roku 2019

Termín semináře / konference:    21.10.2019 19:00

Projekt CraftEdu, který je zaměřený na zvyšování kvalifikace stavebních řemeslných profesí, byl prezentován na slavnostním předávání cen Stavby roku 2019. Výsledky 27. ročníku v pondělí večer vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž organizuje. Ocenění se předávala tradičně v Betlémské kapli v Praze za přítomnosti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a mnoha dalších významných osobností českého stavebnictví. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 53 projektů.

Celý název projektu CraftEdu zní Setting up national qualification and training scheme for craftsmen in the Czech Republic and developing the further offer of training courses in Slovakia, Austria and Bulgaria (CraftEdu). Období řešení: 2018 – 2021.

Hlavním cílem je vytvořit vzdělávací programy pro řemeslné profese v oblasti nZEB (budovy s téměř nulovou spotřebou energie) a nejen to. Vedle samotných učebních materiálů a pomůcek budou vyškoleni a certifikováni vzdělávací pracovníci, kteří pak budou školit řemeslníky. Pilotní testovací školení a následně první aplikace přímo ve stavebních firmách jsou také součástí programu.


Koordinátor projektu CraftEdu:
SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú. (Czech Republic)

Partneři projektu CraftEdu:
VIAEUROPA Competence Centre s.r.o.
Zvaz stavebnych ponikatelov Slovenska (ZSPS)
Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS)
Ústav vzdelávania a služieb (UVS)
Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA)
Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (NADACE ABF)
Fakulta stavební Českého Vysokého Učení Technického v Praze
Centre for Energy Efficiency EnEffect (Bulgaria)
17&4 Consulting Ltd. (Austria)


Odkaz na web projektu:
https://www.craftedu.eu/