SEVEn

Seminář o inteligentních službách v oblasti energetické účinnosti a zkušenostech EU

Termín semináře / konference:    4.12.2023 13:30

Datum: 4. prosince 2023, 13:30 – 17:00
Místo: Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství (ABF), Václavské nám. 833, Praha, Česká Republika, (mapa)
Účastníci: osobní setkání pro registrované účastníky (zástupci energetických úspor, ESCO, OZE, provozovatelé distribučních soustav, agregátoři).
Jednací jazyk: angličtina
Program ke stažení níže

Registrujte se zde

Cílem semináře je výměna zkušeností mezi odborníky na energetiku a energetickou účinnost při vývoji nových služeb v oblasti energetické účinnosti (nové modely, řízení flexibility, odezva na straně poptávky a balíčky služeb "one-stop-shop"). Součástí jsou prezentace práce prováděné v rámci projektu LIFE BungEES a panelová diskuse o perspektivách. Přivítáme Anne Kesselringovou z Fraunhoferova institutu v Německu, která představí možnosti obchodního modelu "X-as-a-Service", a Juana Urrestiho De Las Alas Pumarina, projektového manažera společnosti EniPlenitude Iberia (Španělsko), s Gaspardem Cebalem, projektovým manažerem společnosti Voltalis (Francie), který vysvětlí vývoj nových služeb "FlexiSmart Home". Jiří Karásek, senior konzultant ve společnosti SEVEn (Česko), uvede téma a představí koncept neenergetických výhod spojených s energetickými službami. Očekáváme také účast zástupců DG ENER a CINEA, Brusel, Belgie.

Po prezentacích bude Jaroslav Maroušek, předseda představenstva společnosti SEVEn (Česko), moderovat panelovou diskusi, které se zúčastní Antonio Colino Martínez, generální ředitel společnosti EniPlenitude Iberia SL (Španělsko), Mathieu Bineau, generální ředitel společnosti Voltalis SA (Francie), František Doktor, hlavní poradce Kompetenčního centra ViaEuropa (Slovensko), Marian Klobasa, tbc., vedoucí obchodní jednotky Demand Response and Smart Grids ve Fraunhoferově společnosti (Německo), Jiří Karásek, hlavní konzultant ve společnosti SEVEn (Česko), a Anibal de Almeida, ředitel ISR na univerzitě v Coimbře (Portugalsko).


Projekt BungEES
Spolufinancován Evropskou unií