SEVEn

Školení SRI - staňte se jedním z prvních SRI auditorů

Termín semináře / konference:    30.7.2024 10:00

Smart Readiness Indicator se zkratkou  SRI je indikátor připravenosti budov pro chytrá řešení. Jedná se o nový  systém hodnocení budov z pohledu „chytrých“ systémů TZB, jejichž účelem  je snížení energetické náročnosti, zvýšení komfortu, příprava budov na  chytré sítě, apod. SRI indikátor je komplexní hodnocení budovy, ve  kterém se hodnotí jednotlivé technické oblasti vůči kritériím dopadu.  Mezi hlavní technické oblasti patří např. vytápění, teplá voda, větrání,  osvětlení, ale i nabíjení elektromobilů, obálka budovy a řízení  spotřeby. Mezi klíčová kritéria dopadu patří především energetická  účinnost, pohodlí, údržba, informování uživatele a skladování energie.  Výsledkem procesu hodnocení je celkové skóre SRI, které reprezentuje  míru schopnosti a možnosti budovy pracovat chytře uvnitř a navenek.

SRI bude povinný pro nerezidenční budovy od kombinovaného výkonu 290 kW (otopná soustava, klimatizace a ostatní) od roku 2027.

Školení je určeno primárně pro energetické specialisty. Součástí školení bude:

  • přehled legislativy a povinností, kontext v ČR,
  • metodika SRI,
  • výpočtový nástroj SRI toolkit.

Po  absolvování školení obdrží účastník certifikát, seznam hodnocených  funkcí v češtině a angličtině a přístup k hodnotícímu nástroji. V rámci  spolupráce při hodnocení budov bude energetický specialista ohodnocen  částkou 900 € (90 € za hodnocení jedné budovy).

Maximální kapacita školení je 15 lidí. Školení je zdarma. Trvání školení: cca 90-120 minut. Školení je v češtině.

Vypsané termíny školení:

  • úterý 30.7.2024 10h (online),
  • úterý 3.9.2024 10h (online).

Registrace zde

Dotazy a kontakt na organizátora: SEVEn, www.svn.cz/sri, Michal Staša, michal.stasa@svn.cz, 724 992 441