SEVEn

Vzdělávání stavebních řemeslníků k nZEB

Pro profese stavebních řemeslníků doposud chyběly vzdělávací materiály a programy zaměřené na oblast technologií budov s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). Protože ostatní profese stavebnictví, jako architekti a projektanti, již takovou možnost mají, doplňuje zacílení na tzv. modré límečky – poslední dílek do skládačky celoživotního vzdělávání ve stavebnictví. Právě sem míří nový projekt CraftEdu, jeden z mála projektů své kategorie koordinovaný z České republiky.

Tento projekt z programu Evropské komise Horizon 2020 se rozběhl v červnu 2018. Jeho hlavním cílem je vytvořit vzdělávací programy pro řemeslné profese v oblasti nZEB a nejen to. Vedle samotných učebních materiálů a pomůcek budou vyškoleni a certifikováni vzdělávací pracovníci, kteří pak budou školit řemeslníky. Pilotní testovací školení a následně první aplikace přímo ve stavebních firmách jsou také součástí programu. Celkem kurzy projde v ČR a na Slovensku více než dva tisíce frekventantů.

Projektu se účastní partneři ze Slovenska, Rakouska, Bulharska a České republiky. Mezi české partnery projektu patří Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a České vysoké učení technické v Praze. Koordinátorem projektu je SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.

Publikováno:    7.9.2018